Příběhy pacientů

Bari - klub

Bari-kluby jsou setkání pacientů, kteří o bariatrickém výkonu uvažují nebo se na něj připravují, s pacienty, kteří bariatrický výkon již podstoupili. Nejvíce oceňována
ze strany pacientů, kteří jsou ve fázi zvažování, je možnost sdílet zkušenosti, diskutovat výhody a nevýhody jednotlivých typů zákroku či změny, které bariatrie do jejich každodenního života přinese. Pacienti po bariatrii zase mohou získat cenné informace
o případných nedostatcích v dosavadním režimu či tipy na změnu svých návyků. Setkání se účastní a pro dotazy jsou pacientům k dispozici také z řad zdravotníků – obezitologové, psychologové, ale i nutriční terapeuti. V současné epidemiologické situaci probíhají většinou na bázi on-line – podrobný rozpis na www.pacimed.cz. Další informace a komunikace na Fb ve skupině BARI-klub.

Zalehcizivot

Karel Hranáč

Nejsem z těch, kteří se vzdávají. Jsem prostě bojovník!

Zalehcizivot

Pan Hranáč si ještě před čtyřmi lety kupoval oblečení velikosti XXXXXL. Dnes, tři roky od navázání spolupráce s doc. Matoulkem a jeho týmem a dva roky od bariatrické operace, má o 70 kg a pět konfekčních velikostí méně. Kolegové v práci, kteří o jeho cestě nevěděli, hubnutí připisovali onkologickému onemocnění v konečném stádiu. Za velkým váhovým úbytkem naštěstí nestála nemoc, ale odhodlání, pevná vůle a podpora rodiny.

pan Stefurak

Samotná dieta nestačí

Zalehcizivot

Pan Stefurak měl v dětství nějaký ten kilogram navíc, od patnácti let si ale po dobu zhruba deseti let držel hmotnost normální (65 kg). Když se však přistěhoval do České republiky a zanechal v roce 2006 kouření, vyskočila jeho váha o 18 kg. Následovalo období postupného přibírání o 3-6 kg za rok, a to až do maximální hmotnosti 148 kg v roce 2018. Tehdy svoji hmotnost začal řešit – ne kvůli narážkám okolí, ale kvůli lupénce. Jeho lékařka mu doporučila snížit hmotnost, aby se vyhnul dvojnásobnému navýšení léků v rámci biologické léčby.

paní Fabiánová

Nutné je celoživotně dodržovat speciální stravovací režim.

Zalehcizivot

Paní Fabiánová je středně vysoká dáma (174 cm), která se rozhodla změnit svůj život a konečně se zbavit nadbytečných kilogramů. V jednu chvíli se její hmotnost vyšplhala až na 167 Kg. S hmotností 160 kg pak přišla do obezitologické ambulance rozhodnutá zatočit s kilogramy konzervativními postupy, tedy úpravou jídelníčku a zvýšením pravidelného pohybu.

pan Suchomel

Srdeční selháni a 200 kg

Zalehcizivot

Muž o hmotnosti 216 kg trpěl při srdečním selhání dušností a byl schopen jen omezené chůze. Po zaléčení srdečního selhání se zadržováním tekutin se hmotnost ustálila na 190 kg. Po dvoutýdenním redukčním pobytu v obezitologickém centru 1. LF UK a VFN Praha se podařilo snížit hmotnost na 178 kg.

Josef Vrba

shodil díky bariatrii 52 kg

Zalehcizivot

Byl zvyklý na fyzickou námahu a s vlastní hmotností dlouhou dobu neměl potíže.

Pavlína Šantavá

shodila díky bariatrii 65 kg

Zalehcizivot

Díky operaci se zbavila diabetu a zhubla neuvěřitelných 65 kg.